İptal ve İade Şartları

İptal Ve İade Şartları

İade şartları kapsamında siparişiniz elinize ulaştıktan sonra 15 gün içerisinde sebebini iade formunda belirterek iade gönderimi yapabilirsiniz.


Genel iade şartları aşağıdaki gibidir ;

1.     İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

2.     Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (Örnek: Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez.) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

3.     İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve fatura arkasında yer alan iade sebeplerini içeren form doldurulmuş şekilde gönderilmelidir.

4.     İade etmek istediğiniz ürün için kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Ancak bu hizmetten faydalanmak için fatura arkasında doldurduğunuz iade formunuzla iade süreçleri doğrultusunda gönderim yapabilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürüne “Siparişlerim” içinden “İade ve diğer işlemler” kısmından ulaşarak iade nedeni ve talep ettiğiniz işlemi belirterek iade sürecinizi başlatabilirsiniz. Tarafınıza ulaşan gönderi kodu ile Yurtiçi Kargo’ya teslim etmeniz gerekmektedir. İade kodunuzda bulunan “-“ –yazı ile tire – iade gönderilirken kargo görevlisi tarafından sisteme girilmez ise gönderim yapılamaz. Kargo şubesinden kodun geçersiz olduğu bilgisi alırsanız kodu tekrar belirterek “-“ leri girmeleri gerektiğini özellikle belirtmenizi rica ediyoruz. İlgili kargoya ulaşarak ürün gönderimi yapmanız ücretsiz kargo hizmetini sağlamaktadır.

5.     Mobilya kategorisinde yer alan demonte ürünlerde montaj yapıldıktan sonra kesinlikle iade kabul edilmemekte olup, bununla ilgili detaylı açıklamalar ürün sayfalarına eklenmiştir. Tarafınıza ulaşan demonte mobilyada bir sorun görüyorsanız kesinlikle monte etmeyiniz. Demonte ürünlerde montaj hizmeti almanızı tavsiye ediyoruz.

6.     Kişisel bakım ürünleri ambalajı açıldığı takdirde iade alınmamaktadır. Yastık-yorgan gibi ürünlerde kullanıldığı andan itibaren hijyenik olmayacağı için tekrar satılamaz ve tarafımızdan iade alınamaz.

7.     385 sayılı vergi usul kanunu tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

8.     Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.

9. Tekrar satışının yapılmasının imkanı olmayan hiçbir ürün kullanıldıktan sonra iade alınamaz. Tekrar satılabilirliğini bozan orijinal ambalajda hasar ve yırtık gibi durumlar söz konusu ise iade alınamaz.